תקרית זמביה

הגדרה

בשם “תקרית זמביה” נקרא ניסוי בשטיפת מוח המונית מתוך חלומות, בו שוכנעו מספר רב של אנשים כי “זמביה” אינה קיימת, ולמעשה הינה רק חלום. כמות אדירה של אקטופלסמה החלה להשתחרר מהאזור בו שכנה זמביה, אותה ניסו שכנותיה לרתום למעיין “תחנת כוח לחלומות”, בניסיון להקנות להם ממשות. התוצאה הייתה הפיכת חלקים נרחבים מאפריקה ללא-יציבים ואקטופלסמתיים למחצה. חלקים אלו ידועים כ”ארצות החלום”, או ארקדיה. ניסוי זמביה גם יצר את תחום המחקר “חלמות המונים“.

מילים נרדפות:

  • אסון תחנת הכוח (מחקר) - הניסיון הראשון והאחרון לרתום אקטופלסמה בקנה מידה גדול.
  • ניסוי זמביה (כללי)

פירוט

“תקרית זמביה” החלה כבדיחה, או ניסוי מחשבתי, בין חוקרי חלמות ופילוסופים: “מה אם נשכנע את כל העולם שזמביה היא חלום, האם היא תעלם כמו חלום?” כך נולד ניסוי בשטיפת מוח המונית מתוך חלומות, במימון ממשלתי וביצוע צבאי, בו שוכנעו, בעזרת מסרים תת הכרתיים ששולבו בסרטים, סדרות טלויזיה ושירים, מספר רב של אנשים כי “זמביה” אינה קיימת, ולמעשה הינה רק חלום. המסרים חשפו אנשים לתמונות מתוך “נוף החלום של זמביה”, ועודדו את האוכלוסיה לחלום עליו. הניסוי נמשך כ-5 שנים, ובמהלכן לא נרשמו תקריות יוצאות דופן בזמביה, עד שב8 לאפריל 2021, נוצרה, כך נראה, “מסה קריטית”, שהפכה את זמביה כולה לחלום.

כמות אדירה של אקטופלסמה ההשתחררה באזור בו שכנה זמביה, והפכה לסופה אדירה שהחלה קורעת את זמביה לגזרים. פליטים סיפרו על יצורי ענק, טירות וממלכות, פיות ושדונים ובעיקר בלבול והרס בכל האזור. האומות המאוחדות הכריזו על אסון גלובלי, ושלחו את מיטב המומחים לנסות להכיל את האקטופלסמה שנשתחררה ואיימה לפרק את יבשת אפריקה. כך נולד רעיון “תחנת הכוח”, ובעידודן של שכנותיה של זמביה לשעבר, ניבנו סביב זמביה סכרים אדירים שיעצרו את הסופה, ובהם פתחים על מנת לשחרר את האקטופלסמה בזרם מדוד, בשאיפה שאזור זמביה יחזור להיות יציב בסופו של דבר.

סביב ל”תחנת הכוח”, כפי שהיא נקראה, הוקמו מעבדות מחקר רבות. טנזניה, קונגו, אנגולה, נמביה, בוטוסואנה, זימבבווה, מוזמביק ומלאווי התחרו ביניהן בניסיון להיות הראשונה שתרתום את נחשול האקטופלסמה. הרעיון הכללי היה זהה: לחבר חלמות למקור כוח אקטופלסמטי בניסיון להקנות להם ממשות. קודים אתיים הופרו בעקביות, ושמונה המדינות עסקו בחבלה הדדית לא פחות מאשר במחקר. לא ברור אם כתוצאה מהניסויים או מהחבלות, ב25 לנובמבר 2021 נפרץ הסכר בנחשול אדיר, שהציף חלקים נרחבים ביבשת אפריקה.

התוצאה הייתה הפיכת חלקים נרחבים מאפריקה ללא-יציבים ואקטופלסמתיים למחצה, הידועים כ”ארצות החלום”. באזורים אלה ישנה חלמות גם ללא חלמים, או לטענת חוקרים מסוימים, חלמות של המודעות הגלובלית. ניתן למצוא שם ממלכות של פיות (לכן האזור מכונה גם “ארקדיה” בעולם המערבי), אפריט וג’יני, חיות מדברות, ומיני יצורים מתוך אגדות עמים. יצירי החלם נוטים להתקבץ לפי השתייכותם הגיאוגרפית, אך לא נדיר לראות תערובות.

דיון

 
תקרית_זמביה.txt · שונה לאחרונה ב: 2012/09/18 06:27
 
Recent changes RSS feed Creative Commons License Donate Powered by PHP Valid XHTML 1.0 Valid CSS Driven by DokuWiki