לוכדי חלומות

הגדרה

לפי המסורת, לוכד חלומות - טבעת עץ שעליה טווים רשת ותולים קישוטים - מגן על האדם מחלומות רעים. כעת שהחלומות קמים לתחייה, עולה שיש אמת במסורת, ולוכד חלומות מסוגל לאחסן בתוכו חלומות רעים במקום שיבראו במציאות. עם זאת, ללוכדי חלומות תכולה מוגבלת בלבד, לפני שהם מתפרצים ותוכנם נשפך אל תוך המציאות.

מילים נרדפות:

פירוט

התגלה שלוכד חלומות, שנתלה ליד חלם ישן, מסוגל להגן מפני חלומות רעים - לא בהכרח על החלם עצמו, אלא על המציאות. החלם זוכר את החלום הרע שהיה לו, אבל החלום אינו מתממש במציאות. לכן, לוכדי חלומות נהיו לפריט חובה בכל בית, מחשש למסייטים וכן למרעין בישין קטנים יותר.

עם זאת, יש לנקוט בזהירות רבה עם לוכדי החלומות. הם אינם מבטלים לחלוטין את סיוטי החלמים, אלא רק אוגרים אותם. אם לא מחליפים לוכד חלומות מדי פעם, החלומות יכולים להצטבר בתוך המלכודת, עד שיתפרצו כולם החוצה בו-זמנית. רבים המסייטים שצריכים לעמול קשה כדי למצוא לוכד חלומות שמספיק להם ללילה שלם. לוכדי חלומות מעץ ערבה ניתן לנקות באור שמש, אם כי רסיסי חלום עלולים להשפך במהלך הניקוי.

לוכדי חלומות מגיעים בעוצמות שונות, שתלויות בידע, מיומנות והשקעה של האדם שיוצר אותם. קל למצוא באינטרנט הוראות שמלמדות להכין לוכד חלומות שמספיק לחלם ממוצע לשבועיים-שלושה. ישנן שמועות שקיימים חכמים וידעונים (או בגירסאות אחרות - מדענים וסוכני ממשלה) שיודעים “לכוונן” לוכדי חלומות למטרות שונות וספציפיות. בצורה זו, כך נאמר, ניתן לאחסן כל חלום עד לשעת הצורך - ואז לשחרר אותו מהמלכודת בדיוק ברגע הנכון.

דיון

 
לוכדי_חלומות.txt · שונה לאחרונה ב: 2012/09/18 06:26
 
Recent changes RSS feed Creative Commons License Donate Powered by PHP Valid XHTML 1.0 Valid CSS Driven by DokuWiki