כפילים

הגדרה

שיירי חלום פעילים שנוצרו בדמותם של בני אדם (או בעלי חיים) אמיתיים.

מילים נרדפות:

  • זונות (גס) - בייחוד כשמדובר על כפילים שהתגשמו מתוך חלומות ארוטיים, אך מהתדירות של התגשמות כזו דווקא והיחס הכללי לגבי כפילים, יש שמשתמשים בביטוי כמילה נרדפת לכל דבר.
  • מטאטאים, מטאטאי-מיקי (סלנג) - גזור מ”שוליית הקוסם” בסרט “פנטסיה” של וולט דיסני (או, למעשה, מהעיבוד המחודש שלו בשלושה מימדים משנת 2012). בפרט מתייחס לכפילים לא רצויים.
  • נאפסים (קהילתי)

פירוט

האנשים הקרובים לאדם מסוים מופיעים לעתים קרובות בחלומותיו, וכאשר האדם הוא חלם, הם גם מתממשים לעתים ככפילים של האנשים עליהם הם מבוססים. מידת הקרבה למציאות של הכפיל תלויה בעוצמת הדמיון והחלימה של החלם. חוויית ההיתקלות בכפיל של עצמך יכולה להיות פוגעת או מחמיאה ביותר, בהתאם לתחושות התת-מודעות של החלם כלפיך. הכפילים עצמם אינם מודעים למקורם והתנהגותם אנושית למדי.

רוב הכפילים שיוצרים חלמים מהשורה לא מוגדרים היטב - פיזית והתנהגותית - ולכן קל להבדילם מהמקור. הם נוצרים לפי תפיסת החולם את איש המקור, ובתוך הקונטקסט של החלום, ועל כן הם בדך כלל קריקטורות - הגזמות של תכונה או שתיים מרכזיות, תחת פנים מוכרות. יש מקרים נדירים בהם חלמים (בעיקר חלמי-על) מסוגלים ליצור כפילים משכנעים, ואלה מהווים מקור לאינספור בעיות אישיות ומשפטיות.

נדיר מאוד, ומפחיד מאוד, הוא המקרה בו כפיל גם הוא חלם - כלומר, כשחלם חולם על חלם. המקרה הקיצוני ביותר היה של החלם אדריאן אאבלי, שחלם שהוא פוגש שלושה כפילים של עצמו. החלום נשנה מדי לילה, ומספר הכפילים של אדריאן גדל בקצב אקספוננציאלי. MI-D נדרשו להתערב; הם גילו את העניין רק לאחר שבועיים של הכפלות, ולקח יותר משנה לוודא שאכן לא נותרו עוד אדריאנים שעדיין מכפילים את עצמם ברחבי העולם.

דיון

 
כפילים.txt · שונה לאחרונה ב: 2012/09/18 06:26
 
Recent changes RSS feed Creative Commons License Donate Powered by PHP Valid XHTML 1.0 Valid CSS Driven by DokuWiki