למידע על יוסף בעל החלומות התנ”כי, אנא פנו לכאן.

יוסף בעל החלומות (1992 - 2021)

הגדרה

האדם הראשון שלא רק טען שאלוהים נגלה אליו בחלום, אלא הצליח גם לספק הוכחות.

פירוט

ג’וזפה מרטיאני נולד ביולי 1992 בעיירה קטנה בדרום איטליה. הוא פנה ללימודי כמורה לאחר שלדבריו, האל נגלה אליו בחלום, וציווה עליו להקדיש את חייו לשירות הקהילה.

בתחילת המאורעות היה ג’וזפה כומר צעיר באחת הכנסיות הקתוליות של פירנצה. לילה אחד חלם ג’וזפה שוב על התגלות אלוהית, אך הפעם, כשהתעורר, היו סביבו אנשים, והם ראו את החלום.

סביב ג’וזפה התגבשה במהירות קהילה של נוצרים אדוקים, אשר הגיעו לשמוע את דבר האל כפי שנמסר דרך חלומותיו של ג’וזפה. ג’וזפה הטיף, בחלומותיו ובזמן שהיה ער, לשלום ואחווה, להכרה בזכויותיהם של כל בני האדם, ולהפסקת אפליית החלמים, אולם עיקר תורתו של ג’וזפה היתה שלכל אדם מגיע מקום בשמים, בלי קשר לתיווך הכנסיה, ושאל להם לבני האדם מלהמשיך להילחם בשם רצון האל.

התעורר ויכוח מר בכנסיה, בין המאמינים שדרשו להכיר ביוסף בעל החלומות כנביא, ובין ה”מתנגדים” שטענו שמדובר בסך הכל בשיירי חלום כמו כל השאר, ואין בהם כדי להשפיע על עיקרי האמונה הנוצרית.

האפיפיור סירב להכיר בנבואותיו של ג’וזפה, ותוצאת האירועים היתה יצירתו של פלג חדש בנצרות - ה”יוספיסטים”.

במסגרת מסעותיו להפצת תורתו ברחבי העולם, הגיע מרטיאני בשנת 2021 לאפריקה ושם, סמוך לגבול האיזור המעונה של זמביה, צפו אלפי אנשים בחלום ובו המחשה מלאה של חזון העצמות היבשות, כולל נבואת הנחמה המסכמת. למחרת עצרת זו התרחש אסון תחנת הכוח הגדול, בו מצא מרטיאני את מותו. מתנגדיו טוענים שנוכחותו, והחלום רב-ההיקף שהוגשם באיזור כה מועד לפורענות, היו הניצוץ שהוביל להתפרצות האיזור.

לאור מחאת ההמונים, לאחר מותו הטראגי הוכר ג’וזפה כקדוש, אך לא כנביא, ע”י הכניסה הקתולית. היוספיסטים, מצידם, ממשיכים עד היום לחפש את ממשיך דרכו של ג’וזפה, ומאמינים בהתגלותו הקרובה של “בעל החלומות החדש”.

דיון

 
יוסף_בעל_החלומות.txt · שונה לאחרונה ב: 2012/09/18 06:26
 
Recent changes RSS feed Creative Commons License Donate Powered by PHP Valid XHTML 1.0 Valid CSS Driven by DokuWiki