טראום-טרור

הגדרה

פעולות טרור שמתבצעות ממרחק באמצעות חלימה (Traum בגרמנית - חלום).

מילים נרדפות:

  • טלה-פיגוע (רשמי)

פירוט

המקרה המתועד והמוכח הראשון של טראום-טרור היה פיצוץ של בר בעיר שטוטגרט, במהלך פסטיבל אוקטוברפסט 16’. וילהלם שטיבל, חולם והולל ידוע, הוצא מהבר בכוח ערב לפני כן כיוון שהתפרע יתר על המידה. בשעה 01:22 אירע פיצוץ בדיוק במקום בו ישב שטיבל בערב, פצע באורח בינוני שני חוגגים וגרם למנוסת בהלה של שיכורים, שהובילה לתשעים ושמונה נפצעים נוספים בדרגות קלות.

גופים מחתרתיים רבים ניסו ומנסים לרתום את כוח החלום לביצוע פיגועים, מכיוון שפיגועים כאלה זולים מאד לביצוע ואין צורך בגישה פיזית לזירת המטרה. יחד עם זאת, המחבל חייב להיות חולם ברמה גבוהה ובעל היכרות טובה עם המקום, שכן תאונות עבודה הן נפוצות מאד. באחד המקרים המפורסמים ניסתה קבוצה של אנרכיסטים לפוצץ את גן החיות ברמת גן, לאחר שחבריה למדו היטב את מבנה האתר מתוך תצלום אוויר מפורט. לרוע מזלם, החולם שהעסיקו חלם על פיצוץ בתצלום האוויר עצמו ולא בגן החיות האמיתי, ומשום כך נחרבה המפקדה של הארגון, שבה אוחסן התצלום.

“תאונות עבודה” נוספות רבות מיוחסות דווקא לסיכולים מכוונים מאד מצד סוכנויות ממשלתיות, אלא שקשה מאד להוכיח זאת. מסיבות אלה ורבות נוספות, הטראום-טרור נפוץ הרבה פחות משניתן היה לצפות.

דיון

 
טראום-טרור.txt · שונה לאחרונה ב: 2012/09/18 06:26
 
Recent changes RSS feed Creative Commons License Donate Powered by PHP Valid XHTML 1.0 Valid CSS Driven by DokuWiki